Skontaktuj się z nami
91 880 35 55

Rodzaje i zalety montażu przesłon wewnętrznych

Lato w pełni? W końcu! Nieprawdaż? Każdy z nas cieszy się tą, skłaniającą do wielu przyjemnych aktywności porą roku. Jednak potrafi ona również dać się nam we znaki. W szczególności wysokimi temperaturami, od których chętnie odpoczywamy w chłodnych wnętrzach naszych domów i mieszkań. Jak udaje nam się osiągnąć właściwą temperaturę? Lub: co robimy źle, że nasze mieszkanie przypomina szklarnię? Ten artykuł z pewnością pomoże Ci zrozumieć, jakie przesłony wewnętrzne sprawdzają się najlepiej pod wieloma względami: estetyką, bezpieczeństwem, regulacją temperatur oraz prywatności. Zapraszamy.

Przeczytaj również: Ciesz się pełnią lata w zdrowych warunkach – czyli jak walczyć z upałami od zewnątrz

Zalety przesłon wewnętrznych

Obecnie ma je chyba każdy. Ciężko dostrzec dom, mieszkanie, biurowiec czy sklep, który nie zadbał o przesłony wewnętrzne. Trudno się dziwić, ponieważ pełnią one bardzo istotne funkcje w naszych mieszkaniach. Jakie?

  • Zapewniają prywatność i bezpieczeństwo, osłaniając wnętrza przed ciekawskim okiem przechodniów;
  • Pomagają zadbać o właściwą temperaturę zarówno latem, jak i zimą;
  • Zdobią mieszkania, harmonijnie dopasowując się do aranżacji;

Wszystkie te zalety i jeszcze więcej mają znane powszechnie pod wieloma nazwami przesłony, rolety lub żaluzje.

Rolety wewnętrze - jak wybrać

Nowoczesność i elegancja, czyli przesłony jako akcent dekoracyjny

Rozpoczynając od ostatniego z wymienionych punktów rolety to prosty sposób na to, aby nadać swojemu domowi zupełnie nowy i świeży wygląd bez konieczności inwestowania wysokich kwot. Żaluzje to łatwy, szybki i niedrogi sposób na unowocześnienie aranżacji Twojego wnętrza poprzez efektowny design samych przesłon, ale również kontrolowanie mocy i kierunku światła, które wpuszczamy do środka mieszkania. Podobną rolę pełnią zasłony, jest jednak kilka zasadniczych różnic, które ułatwią wybór. Co zatem lepsze: rolety czy zasłony?

Chociaż to tradycyjne, materiałowe zasłony od wielu lat dominowały we wnętrzach domów i mieszkań, a także lokali użytkowych, obecnie, w tak szerokiej ofercie przesłon, coraz częściej odchodzi się od nich całkowicie na rzecz stylowych rolet lub żaluzji. Dlaczego? Jednym z powodów jest to, że zasłony mogą nie pasować do estetyki każdego pomieszczenia, szczególnie tych w jednym z wielu nowoczesnych stylów wykończenia. Wybór niewłaściwego stylu i koloru zasłon może spowodować efekt pomieszczenia przytłoczonego i przestarzałego, szczególnie jeśli pokój jest mały lub niestandardowych wymiarów. Rolety natomiast są niezwykle wydajne pod względem zajmowanej przestrzeni. Właściwie wymierzone i zamontowane zupełnie nie wpływają na wielkość pomieszczenia, oferując dodatkowo wszystkie zalety zasłon i więcej. Bez problemu zmieszczą się również w niewielkich pomieszczeniach.

Nawet w większych pokojach wiele osób pozostaje jedynie przy roletach. Sprawiają one, że pomieszczenie jest bardziej otwarte. Różne opcje regulacji wpadania naturalnego światła do pomieszczenia pozwalają zadbać o stylowy wygląd oraz kameralność. Otwierając je całkowicie lub częściowo, wpuszczasz tyle powietrza i światła, ile chcesz.

Prywatność i bezpieczeństwo

Ochrona prywatności to kolejna zaleta. Styl budowy obecnych nieruchomości nie zawsze oferuje wystarczającą przestrzeń, aby nasze okna nie były w zasięgu wzroku sąsiada, czy przechodniów. Często dość blisko znajduje się inny budynek mieszkalny, a nasza prywatność jest narażona na bycie ograniczaną, czego we własnym mieszkaniu z pewnością nie chcemy. Należy pamiętać, że prywatność to również bezpieczeństwo. Nasze rolety są dostępne w szerokiej gamie trwałych tkanin, w tym tkaninach filtrujących i blokujących światło. Takie rozwiązania pozwalają na pełną kontrolę światła i prywatności. Jeśli szukasz całkowitej prywatności i zaciemnienia, to rolety zaciemniające, takie jak tradycyjne rolety oraz rolety dzień noc będą właściwym wyborem. Zapewnią doskonały sen i absolutną prywatność. Doskonale sprawdzą się w sypialniach, łazienkach, a nawet kuchni, ponieważ po drugiej stronie nie widać niczego, co dzieje się wewnątrz.

Jeśli jednak Twoim celem jest optymalne wykorzystanie naturalnego światła w pokoju z opcją zachowania prywatności, najlepsze będą klasyczne żaluzje. Rolety dzień noc również sprawdzą się w tej roli, częściowo blokując promieniowanie słoneczne, wedle indywidualnych potrzeb.

Idealnym dodatkiem do miejsc, w których spędzasz najwięcej czasu, salonu lub pokoju dziecięcego są rolety wykonane z tkaniny przeciwsłonecznej. Wpuszczają światło, ale chronią Ciebie i Twoją rodzinę przed silnymi promieniami ultrafioletowymi (UV). Wśród tego rodzaju przesłon klienci często sięgają po rolety rzymskie i zasłony Flex. Efektowne i budujące bardzo przyjemny nastrój rolety rzymskie i zasłony potrafią odmienić wnętrze i zaoferować wszystkie zalety praktycznych przesłon wewnętrznych.

Dobrej jakości przesłony wewnętrzne

Skuteczna walka z upałem – jakie przesłony wybrać i na co zwrócić uwagę

Kontrola temperatury i trwałość to w sezonie letnim najistotniejsze z zalet. Szukamy różnych sposobów na upał, sprawdzając najróżniejsze teorie. Czy w upały okna pozostawiać zamknięte, czy otwarte? Trzymać rolety maksymalnie zamknięte, czy pozostawić wpadające stróżki światła? Ile ludzi, tyle teorii. Dobrze jest wiedzieć, że rolety to dodatek bezpieczny i niestanowiący zagrożenia dla nas, dzieci czy zwierząt. Z całą pewnością bezpieczniejsze rozwiązanie niż wiatrak, klimatyzacja czy inne podobne wynalazki, które znajdują się w naszych domach, kiedy walczymy z upałem. Dzięki różnym możliwościom rolet, wyboru materiałów, ustawienia rolet, możemy kontrolować nie tylko jasność w pomieszczeniu, ale również temperaturę.

Rolety są łatwe w czyszczeniu. Przy większości materiałów wystarczy po prostu regularnie przecierać je wilgotną ściereczką. To czyni je idealnymi do domu rodzinnego, w którym są zwierzęta i dzieci. W przeciwieństwie do innych typów przesłon, dobrej jakości rolety i żaluzje są bardzo trwałe. Charakteryzują się mocną strukturą i wysokiej jakości tkaninami, które oferują lata użytkowania przy zachowaniu swoich właściwości i estetycznego wyglądu.

Rodzaje przesłon wewnętrznych

Rolety tkaninowe to obecnie obok żaluzji najpopularniejsze przesłony wewnętrzne. Występują w wielu materiałach, zarówno jednolitych, jak i wzorzystych. Ogromny wybór rodzajów materiałów i kolorystyki pozwala idealnie dopasować rolety do stylu i koloru wnętrza.

Wśród rolet tkaninowych można wyróżnić rolety bez obudowy, które głównie pełnią rolę przeciwsłoneczną, a ich mechanizm jest nam dobrze znany. Materiał nawinięty na rolkę z regulacją za pomocą koralików. Posiadają różne rozmiary, pozwalając na właściwe dopasowanie ich do okien.

Rolety w kasecie są bardzo podobnym rozwiązaniem do rolet bez obudowy, jednak montowane są do ściany lub sufitu, a cały mechanizm – rolka wraz z roletą znajduje się w estetycznej kasecie. Zabezpiecza ona materiał przed kurzem i sprawia, że rolety wyglądają bardzo estetycznie. Tej samej estetyki możemy spodziewać się po roletach w pełnej obudowie, również dostępnych w naszej ofercie.

Dynamicznie zyskujące na popularności rolety dzień / noc charakteryzują się podwójną powierzchnią z naprzemiennymi pasami, które w zależności od ustawienia przepuszczają mniej lub więcej światła. Występują w nieco mniejszej gamie kolorystycznej niż rolety tkaninowe tradycyjne, jednak swobodnie wybierzesz z oferty model pasujący do Twojego wnętrza.

Plisy to nowoczesne rozwiązanie, będące połączeniem żaluzji i klasycznej rolety materiałowej. Ta niezwykle funkcjonalna osłona przeciwsłoneczna to wysokiej jakości tkanina zagięta w fałdy, co pozwala materiałowi złożyć się w harmonijkę.

Równie nowoczesne przesłony Panel Track to wariacja na temat rolet i żaluzji pionowej. Efektowne ekrany/panele rozsuwają się w zależności od potrzeb i oczekiwanego efektu. Dzięki możliwości wykonania paneli w różnych kolorach możesz zaskoczyć gości i domowników kreatywnym połączeniem.

Jak widać na przykładzie plis i Panel Track jest coraz więcej nowoczesnych rozwiązań dostosowanych to różnych nieruchomości oraz potrzeb ich mieszkańców. Chociaż znane z nazwy rolety rzymskie w nowej odsłonie można swobodnie zaliczyć również do tej grupy, tak samo, jak zasłony Flex. Wykonywane na wymiar z dużą dowolnością tkanin i kolorów, znajdują wielu zwolenników.

Rolety dachowe – ostatnia z grup rolet tkaninowych. Niezwykle praktyczne, spełniające swoją rolę głównie w zakresie regulacji temperatury i przepływu światła. Wykonane z bardzo trwałych materiałów, odpornych na słońce i wysokie temperatury. Materiał, z którego wykonane są rolety dachowe oferuje dodatkowo funkcję termoregulacji, niezwykle przydatną w upalne, słoneczne lato i nie tylko.

Przesłony wewnętrzne - dopasuj je do swojego wnętrza

Żaluzje

Żaluzje to bardzo tradycyjny dodatek osłaniający wnętrza naszych domów. Niegdyś głównie aluminiowe, dziś w ofercie żaluzji poziomych znajdziemy również żaluzje drewniane. Prosta konstrukcja, wiele stopni ustawienia i trwałość to zalety wymieniane przez użytkowników. Występują również żaluzje pionowe, do niedawna kojarzone głównie z żaluzjami w biurach, teraz sprawdzają się także w nowoczesnych wnętrzach.

Dopasuj przesłony do swojego budżetu

Bez wątpienia powyżej opisane możliwości różnorodnych przesłon wewnętrznych dają komfort wyboru. Opcji jest wiele, a wszystko zależy od takich czynników, jak rodzaj okna, ekspozycja okien względem położenia słońca, stylu wnętrza, indywidualnych oczekiwań użytkowników i wielu innych.

Budżet jest jednym z wyżej wymienionych czynników. W zależności od ilości okien koszt przesłon i ich montażu może sięgać kilku, a nawet kilkunastu tysięcy złotych. Warto więc przed ostateczną decyzją zweryfikować swoje potrzeby i dopasować je do budżetu. Nie zapominaj jednak o jakości.

Jeśli nie wiesz jakie rolety lub żaluzje będą odpowiednie dla Twojej nieruchomości, zawsze możesz poradzić się specjalisty, który podpowie i dokładnie wymierzy przesłonę, aby optymalnie wykorzystać wszystkie jej funkcje.

Może Cię zainteresować: Rolety lub żaluzje na okres zimowy, dekorujemy zgodnie z najnowszymi trendami

© 2021 Świat Rolet. Wszystkie prawa zastrzeżone. | Blog

Realizacja: KULIKOWSKI-IT.pl Strony internetowe Szczecin