Skontaktuj się z nami
91 880 35 55

Moskitiery

 

Moskitiery okienne

Moskitiery zawiasowe


Moskitiery rolowane

Moskitiery przesuwne


Moskitiery

to skuteczna ochrona przeciw insektom, pyłkom i rożnego rodzaju alergenom, docierających do wnętrza domów z zewnątrz. W naszej ofercie znajdują się moskitiery do okien, a także drzwi.

W zależności od typu stolarki okiennej, dopasowujemy indywidualne rozwiązania. Najpopularniejszy model ostatnich lat to moskitiera ramkowa, wykonana z profili aluminiowych z wyprofilowanymi kołnierzami, które obejmują i zamykają moskitierę na profilu ościeżnicy okna. W moskitierach ramowych najczęściej stosuje się siatkę z włókna szklanego, która doskonale chroni pomieszczenia przed niechcianymi owadami. Występuje ona w kolorystyce podstawowej tj. szarej i czarnej tonacji. Na rynku jak i u nas dostępne są również siatki przeciwpyłkowe o nieco innym gęstym i ścisłym splocie, szczególnie dedykowane alergikom oraz moskitiery wzmocnione wykonane z siatek stalowych i aluminiowych. Siatki stalowe i aluminiowe sprawdzają się, gdy w domu mamy małe zwierzęta, koty lub gryzonie, dla których siatki standardowe nie stanową żadnej przeszkody. Właściciele zwierząt domowych często poszukują zabezpieczenia, które pozwoliłoby zwierzętom korzystać z tarasów czy balkonów i chroniło je przed zagrożeniami z zewnątrz.

Moskitiery ramkowe kołnierzowe to odpowiednie rozwiązanie do okien z profilem cofniętym, jak i zlicowanym. Mogą być stosowane na oknach przez okres całego roku, są odporne na warunki atmosferyczne, wysokie i niskie temperatury oraz opadu deszczu, śniegu i przymrozki, a co więcej nie przeszkadzają w zastosowaniu od wewnątrz systemów rolet czy różnego rodzaju żaluzji wewnętrznych. Można je oczywiście zdemontować w okresie jesienno- zimowym, czy do mycia okien, ale nie ma takiej potrzeby.

Opcja nieco droższa, ale dająca więcej możliwości to moskitiera rolowana pionowo, stosowana tam, gdzie jest potrzeba odsłaniania siatki moskitierowej, na przykład ze węglu na kwiaty na parapetach zewnętrznych, czy z innych powodów. Obudowa również wykonana jest z aluminium ektrudowanego, siatka moskitierowa chowa się w kasecie górnej, podobnie jak to jest w przypadku rolet materiałowych, a po bokach sunie w prowadnicach, wyposażonych w dodatkowe uszczelki szczotkowe, co eliminuje przedostawanie się insektów bokami. W przypadku takiego rozwiązania możemy rozwinąć i zwinąć ponownie siatkę w zależności od potrzeb. Moskitiery rolowane pionowe stosujemy nie tylko do okien pionowych, gdzie montowane są, jak wszystkie moskitiery od strony elewacji, ale także do okien dachowych. Opcja do okien dachowych montowana jest wyjątkowo od środka pomieszczenia, zasłaniając całą wnękę okienną. Taki montaż nie utrudnia stosowania innych przesłon: rolet zaciemniających, żaluzji czy rolet plisowanych, ponieważ ich instalacja przebiega naokiennie.

W przypadku większych rozmiarów okien, szczególnie systemów balkonowych, lub tarasowych drzwi przesuwnych mamy rozwiązania w postaci moskitier zawiasowych, panelowych przesuwnych, rolowanych poziomo, plisowanych lub na gąsienicy. Moskitiery zawiasowe, to tzw drugie drzwi, skrzydło utrzymywane jest na zawiasach, a sama moskitiera potrzebuje miejsce na tarasie gdzie będzie mogła się otworzyć. Atutem takiego rozwiązania na pewno jest możliwość zamontowania specjalnego otworu dla zwierząt, do przechodzenia na zewnątrz, a także możliwość zastosowania siatek wzmocnionych stalowych i aluminiowych. W modelach rolowanych poziomo siatka moskitierowa składa, dzięki zastosowaniu sprężyny, do kasety bocznej, co pozwala na swobodne przechodzenie na zewnątrz. Kaseta jest kompaktowa, więc nie zabiera dużo miejsca.

Moskitiery panelowe przesuwają się po torach górnym i dolnym. Panele mogą być wykonane do szerokości maksymalnej 200 cm i wysokości 250 cm, takie rozwiązanie jest jedno lub dwutorowe i zajmuje dość sporo miejsca , ponieważ aby odsłonić drzwi, czy przejść na zewnątrz, należy zsunąć moskitierę na boki.

Najpopularniejszym modelem ostatnich lat jest moskitiera przesuwna plisowana, która produkowana jest do szerokości 400 cm jest estetyczna, funkcjonalna i stosowana do dużych przeszkleń i drzwi przesuwnych typu HS. Siatka z włókna szklanego uformowana jest w fałdy w postaci plis. Model jest kompaktowy, bez widocznych wkrętów, elementów montażowych.

Moskitiera plisowana wyposażona jest w trzy rodzaje progów dolnych:

  • prosty,
  • niski
  • i skośny,

który dopasowany jest do stolarki okiennej. Siatka przesuwa się swobodnie i płynnie, ponieważ moskitiera nie ma mechanizmu sprężynowego. System szczególnie dedykowanych do nowego budownictwa, gdzie stosuje się duże przeszklenia i niskie progi.

Skontaktuj się z nami!

Nasza bogata oferta systemów moskitierowych na pewno spełni Państwa oczekiwania, posiadamy w stałej sprzedaży model firm: Anwis, Akant, Mol i Decosun.

© 2021 Świat Rolet. Wszystkie prawa zastrzeżone. | Blog

Realizacja: KULIKOWSKI-IT.pl Strony internetowe Szczecin