Skontaktuj się z nami
91 880 35 55

Markizy i pergole

Markizy bez kasety

Markizy kasetowe

Pergole


Markizy i pergole to świetne rozwiązanie dla dużych tarasów, jak i mniejszych balkonów

W naszej ofercie znajdziecie Państwo markizy tarasowe i balkonowe w najpopularniejszych modelach na rynku: bez obudowy w półkasecie i w pełnym kompakcie. Wersja bez kasety to podstawowy model, sprawdzi się tam, gdzie mamy dodatkowe zadaszenie w postaci wysuniętych fasad lub nadproży (na przykład model Australia marki Selt). Opcja w połkasecie mieści w kompakcie poszycie bez ramion, ramiona pozostają złożone przy belce (modele Palladio marki Selt lub model Adagio marki Mol). Model w pełnej obudowie chowa do kompaktu zarówno poszycie jak i ramiona. Kaseta chroni materiał w miesiącach jesienno-zimowych i zabezpiecza je przed zawilgoceniem (model Moderno marki Mol).

Markizy tarasowe i balkonowe

Markizy tarasowe produkowane są w wymiarach od  200 cm szerokości do 700 cm, wysięg markizy uzależniony jest od jej szerokości, maksymalnie produkowane są markizy z wysięgiem 360 cm. Markizy balkonowe to propozycje do zacienienia:

  • typowych okien,
  • wnęk i balkonów o mniejszych wymiarach.

Ramiona wyposażone są w sprężyny, które napinają poszycie i zapobiegają składaniu ramion pod naporem wiatru.

Zarówno modele tarasowe jak i balkonowe mają konstrukcje wykonane z aluminium ekstradowanego, a poszycia markizowe zabezpieczone są impregnatem na bazie Teflonu, co zwiększa ich odporność na wilgoć i zabrudzenia. Kolekcja  tkanin do markiz jest bogata, a co roku do kolekcji dołączają materiały o coraz wyższych parametrach ochrony przed szkodliwym promieniowaniem UV. Dzięki temu łatwo dopasować je do innych elementów, jak żaluzje czy rolety zewnętrzne. Szczególnie polecamy tkaniny jednolite bez wyraźnego wzoru, ale ze strukturą, gdzie ciemniejsze nitki przeplatane są jaśniejszymi, przez co na powierzchni nie widać zabrudzeń. We wszystkich markizach można zastosować automatykę w postaci: silników na pilota lub przełącznik oraz czujników wiatrowo-wstrząsowych i słonecznych. Dostępne jest również doposażenie w postaci oświetlenia ledowego. 

Pergole to całoroczna ochrona przed wiatrem, słońcem i deszczem

Natomiast Klienci szukający rozwiązań bardziej odpornych na silne podmuchy wiatru niż daszki przeciwsłoneczne, znajdą u nas pergole- eleganckie i kompaktowe minimalistyczne konstrukcje wolnostojące lub przyścienne oparte na słupach.

Pergola to całoroczna osłona idealna do ogrodu i na taras, wykonana z komponentów najwyższej jakości. Gwarantuje ochronę przed:

  • słońcem,
  • wiatrem,
  • deszczem.

Wersja z dachem w postaci folii zbrojonej umożliwia zasłonięcie i odsłonięcie górnej części pergoli w dowolnym momencie, wersja z dachem w postaci ruchomych lameli pozwala na ustawienie płatów pod dowolnym kątem w obrębie 90 stopni w zależności od padania promieni słonecznych.

Pergole wyposażone są w system odprowadzenia wody, dlatego też przy obfitych opadach woda nie gromadzi się na dachu. Dla wygody użytkowania pergole są w pełni zautomatyzowane. Boki pergoli mogą być przesłonięte:

  • przeszkleniami,
  • roletami typu screen,
  • lsystemami przesuwnymi w postaci ruchomych lameli.

W okresie jesienno -zimowym proponujemy produkty, takie jak oświetlenie ledowe i dodatkowo promienniki ciepła, które na pewno umilą wypoczynek i relaks i pozwolą cieszyć się pergolą przez cały rok. Zapewniamy kompleksową usługę od pomiaru po montaż i fachowe doradztwo oraz pomoc techniczną przy wyborze i realizacji zlecenia.

Rekomendujemy produkty takich marek jak: Selt, Mol, Akant, Hella, Tarsola.

© 2021 Świat Rolet. Wszystkie prawa zastrzeżone. | Blog

Realizacja: KULIKOWSKI-IT.pl Strony internetowe Szczecin