Skontaktuj się z nami
91 880 35 55

Rolety lub żaluzje na okres zimowy, dekorujemy zgodnie z najnowszymi trendami

przesłony wewnętrzne

W okresie jesienno- zimowym mamy ogromna potrzebę ciepła w szerokim rozumieniu tego słowa. Na zewnątrz temperatura znacznie się obniża, dzień jest krótki, noc długa, a nasze domy ogarnia zimno i ciemność. Naturalną potrzebą w tym okresie jest zdecydowanie ocieplenie wnętrz zarówno pod względem energetycznym jak i wizualnym. Trendy w przesłonach zmieniają się może nie tak szybko, jak pory roku, ale wpływają na pewno na nasze samopoczucie. W okresie zimowym z pomocą przychodzą przede wszystkim tekstylia takie jak rolety tkaninowe, rzymskie i zasłony w ciepłych tonacjach, jak i naturalne produkty czyli żaluzje drewniane i bambusowe.

Jakie rolety i żaluzje zyskały w ostatnich latach popularność?

Największy wpływ na kształtowanie trendów okiennych ma od lat nowoczesna architektura i nowe technologie. Często spotykane  w nowym budownictwie duże przeszklenia obligują do zastosowania montażu ściennego. Najczęściej są to rolety i żaluzje wielkogabarytowe, sterowane elektrycznie z możliwością podłączenia pod system Somfy io-homecontrol, sterowane z aplikacji TaHoma, tworząc inteligentny dom. Analizując branżę dekoratorską kilka trendów zyskało miano ponadczasowych. Trend klasyczny to tendencja w wystroju bardzo zachowawcza, która zawsze się obroni, bo charakteryzuje się umiarem w dekoracji. Styl Glamour to blaski i przepych kolorów i wzorów, ornamenty i gra barw dla wszystkich ceniących w wystroju elegancję, a także szyk w szerokim tego pojęciu. Modernizm to trend będący inspiracją dla współczesnego minimalizmu, jak pisze pomysłodawca marki Albedo Design. W tkaninach to wzory i geometryczna, subtelna kolorystyka. Główna cechą tego stylu jest zacieranie granic między przestrzenią mieszkalną a światłem zewnętrznym. Styl, ten wnosi do wnętrz nowoczesność, dając jednocześnie światło i cień.

rolety na zime

Trend Eco

Trend Eco nawiązuje barwami do natury, kolory ziemi w swojej uniwersalności  nadają się do wnętrz klasycznych jak i nowoczesnych.  Właśnie ten ostatni trend z powodzeniem otuli nasze domy na zimę. Ciepła kolorystyka tkanin w odcieniach beżu i brązu, czy przygaszonych zieleni i żółci, doskonale sprawdzi się w tej roli. Klienci bardzo często wybierają do domów i mieszkań zasłony i rolety rzymskie z materiałów miękkich, na przykład z otulających welurów lub tkanin naturalnych, lnianych o wyraźnym splocie i strukturze. W ofercie posiadamy zasłony fabrycznie przymarszczone na regulowanych  wieszakach w pakiecie z delikatną, niską szyną -modele Flex I, II, III z jedną fałdą, z dwiema fałdami i z potrójnym zebraniem, sterowane ręcznie i z możliwością zastosowania elektryki. Zasłony idealnie sprawdzą się w pomieszczeniach z wysokimi przeszkleniami.

Nowy system połączenia z tkaninami

Nowoczesny i funkcjonalny system połączony z bogatą kolekcją tkanin, pozwala na szereg aranżacji. W kolekcji znajdują się materiały najwyższej jakości, a ciekawe wzory i faktury wpisują się w najnowsze trendy. Zasłony bardzo efektownie komponują się z roletami rzymskimi, które można wykonać z tej samej kolekcji tkanin w czterech modelach szycia: pierwszym z taśmami pionowymi do zastosowania dla lekkich transparentnych tkanin typu woale, szycie 2 z płaskim szerokim szprosem, sztywno wszytym, który bardzo dobrze usztywnia materiał i wpływa na tworzenie regularnych fal i modele 3 i 4 z tunelami- zaszewkami wszytymi od strony zewnętrznej lub wewnętrznej rolety. Rolety rzymskie i zasłony nadają się do delikatnego prania  w temperaturze do 30 stopni.

Żaluzje, które cieszą się dużą popularnością

Dużą popularnością cieszą się żaluzje drewniane i bambusowe, które również są widoczne w trendzie eco. Występują w bogatej palecie kolorystycznej,  różnych szerokościach płatów 25 mm, 50 mm i 70 mm, a także wzorach usłojenia.

Żaluzje drewniane i bambusowe

Żaluzja drewniana wykonana jest wysokogatunkowego drewna egzotycznego Abachi i Baswood, a jej gama kolorystyczna umożliwia idealny dobór do okien drewnianych i dodatków ze skóry lub rattanu. Płatek najmniejszy, najczęściej montujemy bezpośrednio do stolarki okiennej, ze względu na jego gabaryty, drobną żaluzją manewrujemy, niezależnie od otwarcia czy zamknięcia okna. Doskonale takie rozwiązanie sprawdzi się w oknach kuchennych, gdzie mamy blisko blat roboczy. Żaluzje o szerszej lameli 50 mm i 70 mm to rozwiązanie do dużych przeszkleń. Montujemy je poza wnęki okienne, najczęściej do ściany lub sufitu. Zaciemniają one okna i dodatkowo tłumią światło we wnętrzu, sprawiają że w pomieszczeniach mamy więcej intymności. Możliwość manewrowania płatami, bez konieczności podnoszenia całej żaluzji, pozwala na kontrolowanie ilości światła w wnętrzu. Żaluzje bambusowe dedykujemy do pomieszczeń wilgotnych na przykład kuchnia lub łazienka i słabo nasłonecznionych. Natomiast żaluzje drewniane, których klepki są dużo sztywniejsze od bambusowych w pomieszczeniach bardziej nasłonecznionych.

Żaluzje do kuchni i łazienki

Nowością w kolekcji jest produkt przeznaczony do pomieszczeń o podwyższonej wilgotności, czyli łazienek i kuchni – żaluzja Faux Wood marki Anwis. Wykonana jest ona z kompozytu drewna i PCV, bardziej odporna na odkształcenia i rozwarstwienia.

Stylizacja żaluzji drewnianych i bambusowych

Bardzo ważnym elementem żaluzji drewnianych i bambusowych jest pasmanteria w postaci drabinki sznurkowej lub taśmowej. Ta druga występuje w różnych rozmiarach i kolorach i zdecydowanie wpływa na cały charakter przesłony. Dzięki różnorodnej kolorystyce taśm, możemy dostylizować żaluzje, które mogą nabrać bardziej nowoczesnego lub tradycyjnego charakteru.

Żaluzje drewniane

Jak czyścimy żaluzje drewniane i bambusowe?

Żaluzje drewniane, jak każdy przedmiot w domu kurzą się. Przy czyszczeniu `wystarczające będzie delikatne i regularne omiatanie kurzu ściereczką z mikrofibry. W tym celu należy odpowiednio przygotować żaluzje. Po pierwsze zdejmujemy maskownicę – blendę zakrywającą górną część żaluzji. Po drugie ustawiamy wszystkie płaty przodem do pomieszczenia i kierując się od góry do dołu przecieramy płaty. Tą samą czynność powtarzamy, obracając płatki w kierunku szyby.

Czy wystrój okna odgrywa ważną rolę?

Wystrój okna odgrywa bardzo ważną rolę w dekoracji wnętrz. Powinien być dopasowany do wielkości i stylu danej przestrzeni. Istotnym jest dobór systemu i kolorystyki, aby poza praktycznym aspektem uzyskać efekt wizualny. Odmieni on nasze wnętrze i w miarę potrzeb też je ociepli. Jeśli wybierzemy wzorzyste zasłony, pamiętajmy że wpłyną one na styl i proporcje pomieszczenia.

Pamiętajcie Państwo niezależnie jaki styl wybierzecie do swojego pomieszczenia, ważne jest aby wszystkie elementy w wystroju z sobą współgrały.

© 2021 Świat Rolet. Wszystkie prawa zastrzeżone. | Blog

Realizacja: KULIKOWSKI-IT.pl Strony internetowe Szczecin