Skontaktuj się z nami
91 880 35 55

Żaluzje fasadowe

To jedne z najnowszych zewnętrznych osłon przeciwsłonecznych, które idealnie wpisują się w estetykę nowoczesnej architektury. Składają się z poziomych aluminiowych lameli, pokrytych wysokiej jakości lakierem, odpornym na warunki atmosferyczne. Występują w podstawowych szerokościach płatów: 50, 65, 80 i 90 mm w kształcie litery C lub Z i kilku wariantach osłon: dostępne z kasetą z ekstradowanego aluminium lub blach o grubości 1,2 mm i 2,0 mm.
Cała konstrukcja utrzymywana jest za pomocą drabinek poliestrowych, mocowanych do górnej belki nośnej. Lamelami można dowolnie manewrować od wewnątrz przy pomocy napędu elektrycznego kablowego na przełącznik, opcjonalnie radiowego na pilota lub poprzez aplikację.
Kąt nachylenia listew ustawiamy w pozycji optymalnej tak, aby jak najlepiej odbić promienie słoneczne. W przypadku lameli Z90 pole manewru obejmuje kąt w obrębie 90 stopni, w przypadku płata C80 mamy możliwość ustawienia kąta w przedziale do 180 stopni.
W związku z tym, że żaluzje fasadowe montowane są na elewacji budynków i przesłaniają często duże szklane powierzchnie, dodatkowymi stabilizatorami konstrukcji są boczne prowadnice i linki stalowe. Przy żaluzjach fasadowych mamy wiele rozwiązań systemowych, najczęściej jednak żaluzje montowane są do ramy okna, konstrukcji fasady lub bezpośrednio do ściany. Istnieje możliwość łączenia żaluzji w systemie modułowym. W ofercie posiadamy produkty takich marek jak: Anwis, Selt i Hella.


Żaluzje fasadowe C80

Żaluzje fasadowe Z90


C/65/C80/ Z90
PRWADNICE LINKOWE

C65/C80/Z90
PROWADNICE LISTWOWE

CUBE I OVAL Z90/C80
SYSTEM NATYNKOWY

Z90/C80 BOX
SYSTEM POTYNKOWYSYSTEM PODTYNKOWY SOLIDBOX

 • przeznaczony do zabudowy skrzynki oraz prowadnic
  pod warstwą docieplenia budynku
 • dostępne z lamelami C80 lub Z90
 • oferowane z dwoma rozmiarami prowadnic oraz dodatkowymi modułami dystansowymi
 • lamele Z90 posiadają uszczelki wygłuszające

 

C80

Z90


PROWADNICE

C/65/C80/ Z90
PRWADNICE LINKOWE

C65/C80/Z90
PROWADNICE LISTWOWE

CUBE I OVAL Z90/C80
SYSTEM NATYNKOWY

Z90/C80 BOX
SYSTEM POTYNKOWY

Żaluzje fasadowe to nowoczesne i estetyczne przesłony zewnętrzne

Żaluzje fasadowe są montowane od strony elewacji, a ich podstawowa funkcja to ochrona przed słońcem i wysoką temperaturą. Jak podają producenci między innymi marka Anwis, podczas upałów powyżej 35 stopni Celsjusza żaluzje mogą obniżyć temperaturę w pomieszczeniu nawet o 10 stopni. Żaluzje fasadowe to alternatywa dla rolet zewnętrznych, szczególnie pod względem estetycznym. Zbudowane są z delikatnych poziomych lameli o grubości 0,4 mm i szerokościach płatków: 65 mm, 70 mm, 80 mm, 90 mm. Lamele wyprofilowane są w kształty spłaszczonych liter C, Z, S, F dzięki temu osiągamy rożny stopień zaciemniania wnętrza. Pakiet lameli utrzymywany jest przez rynnę górną i przeznaczony do regulacji w poziomie w obrębie do 180 stopni nachylenia. Zmiana kąta ustawienia lameli umożliwia regulację dostępu światła do pomieszczenia i ułatwia rotację powietrza we wnętrzach. Wysokość pakietu lameli po złożeniu jest rożna w zależności od:

 • zastosowanego kształtu płatka,
 • modelu systemowego,
 • wysokości okna. 

Dostępne rozmiary żaluzji fasadowych

Żaluzje dostępne są do maksymalnej szerokości 450 cm i wysokości do 500 cm. Bardzo często już na etapie projektu domu Klienci planują przesłony zewnętrzne i ich wybór pada właśnie na żaluzje fasadowe, ponieważ są:

 • eleganckie,
 • komponują się z nowoczesną architekturą,
 • są bardzo praktyczne w doświetlaniu i zasłanianiu wnętrz,
 • dzięki różnorodności rozwiązań systemowych można je zamontować na każdym etapie budowy lub po jej zakończeniu.

Rozróżniamy żaluzje fasadowe natynkowe i podtynkowe do zabudowy. Modele natynkowe występują z osłonami maskującymi górnymi o grubości 1,5 mm lub 2 mm, które zasłaniają pakiet lameli po złożeniu lub kasetami w kształcie kanciastym i owalnym. Dostępne jest prowadzenie boczne w postaci prowadnic listowych lub w postaci stalowych linek bocznych. Zalecany montaż do wnęki okiennej lub poza wnękę, zasłaniając cały otwór. Żaluzje fasadowe to rozwiązanie równie popularne, co rolety tkaninowe.

Sterowanie żaluzją fasadową

Żaluzje fasadowe występują ze sterowaniem elektrycznym – silnikami przewodowymi, radiowymi na pilota, lub sterowaniem inteligentnym typu smart home marki Somfy. Istnieje możliwość zastosowania automatyki pogodowej na przykład czujników wiatrowo- wstrząsowych i czujników słonecznych. Natomiast modele podtynkowe przeznaczone są do zabudowy, pod warstwą elewacji. Przy takim rozwiązaniu nie widać ani górnej części żaluzji, gdzie składają się lamele, ani prowadnic, które również są zabudowane.

Z zewnątrz widzimy ruchomy pakiet lameli. Jest to bardzo estetyczne rozwiązanie, stosowane najczęściej w nowym budownictwie. Żaluzje fasadowe są odporne na warunki atmosferyczne, lamele są pokryte specjalnym lakierem, a pasmanteria wykonania jest z włókien poliestrowych z dodatkiem Kevlaru. Można je czyścić na mokro najlepiej gąbką z dodatkiem lekkiego detergentu myjącego, ewentualnie odtłuszczającego, nie wolno przy tym stosować rozpuszczalników.

Podczas burz i wichur producenci zalecają złożyć żaluzje, aby pióra nie zostały wyrwane przez porywiste podmuchy. Gama kolorystyczna żaluzji jest przygotowana i dopasowana do kolorystyki stolarki okiennej, dostępnej na naszym rynku. Kolekcje producentów pozwalają idealnie dopasować kolorystykę żaluzji do nowoczesnych i klasycznych budynków.

Żaluzje fasadowe to przede wszystkim równie efektywna ochrona przeciwsłoneczna wnętrz niż klasyczne daszki przeciwsłoneczne, element wygłuszający hałasy z zewnątrz i elegancki element elewacji budynku. W naszej ofercie znajdziecie Państwo większość modeli dostępnych na rynku zarówno natynkowych  jak i podtynkowych. Polecamy produkty takich marek jak:

 • Anwis,
 • Selt,
 • Hella.

© 2021 Świat Rolet. Wszystkie prawa zastrzeżone. | Blog

Realizacja: KULIKOWSKI-IT.pl Strony internetowe Szczecin