Skontaktuj się z nami
91 880 35 55

Rolety tkaninowe

 

Rolety bez obudowy

Rolety w kasecie

Rolety w pełnej obudowie

Rolety dzień / noc


Panel Track

Rolety rzymskie i zasłony Flex

Rolety dachowe


Bogaty wachlarz rolet tkaninowych

Naszym Klientom proponujemy bogaty wachlarz modeli rolet tkaninowych, od podstawowych rolet materiałowych bez obudowy po systemy kasetowe. Rolety Mini i wolnowiszące to rozwiązania, które sprawdzą się w większości domów. Systemy tego rodzaju nie posiadają pełnej obudowy, dostosowane są do małych gabarytów, jak i tych dużych. Szczególnie popularnym modelem są roletki Mini, które można zastosować, gdy posiadamy okna rozwierno- uchylne, elementy mocujące są uniwersalne, dzięki temu można je swobodnie przykręcić do listew przyszybowych, jak i zamontować w sposób bezinwazyjny nakładając na ramę okna za pomocą specjalnych uchwytów, wykonanych z PCV lub aluminium, podklejonych z lewej strony specjalnymi taśmami montażowymi.

Taśmy sprawiają że roleta, mimo że zamontowana bezinwazyjnie nie ma możliwości przemieszczania się na skrzydle okiennym. Tego typu montaż rolet nie utrudnia korzystania z okna i zapewnia komfort użytkowania. Przy dużych wymiarach przeszkleń oferujemy nieco większe systemy, dopasowane do montażu ściana/sufit, przekrój rury i wielkość mechanizmów dostosowana jest do określonych szerokości i tutaj mami fi 25, 32, 40, 45, 55, pozwala nam to wykonać rolety o czterometrowych szerokościach.

Systemy wolnowiszące mogą być doposażone prowadzeniem bocznym w postaci linek stalowych, jednak nie posiadają typowych prowadnic listwowych. Opcjonalnie można w nich zastosować sterowanie elektryczne w postaci silników przewodowych, radiowych lub bateryjnych. Takie rozwiązanie sprawdza się idealnie w przypadku rolet zewnętrznych.

Rolety tkaninowe – paleta tkanin

Paleta tkanin jest ogromna od materiałów jednolitych klasycznych, po tkaniny z wyrazistą strukturą lub podgumowanych, jak i oryginalne wzory, czy materiały typu dzień/noc. Najpopularniejszym rozwiązaniem w naszej ofercie są rolety kasetowe z prowadnicami. Górna obudowa doskonale chroni tkaniny przed zabrudzeniami, a prowadnice boczne utrzymują materiał przy szybie, nawet przy uchylaniu okien.

Podobnie jak przy wersji Minirolet, w systemach kasetowych stosujemy takie same materiały, mamy tutaj jednak większy wybór kolorystyki osprzętu, która dostosowana  jest do najpopularniejszych oklein na rynku:

 • orzech,
 • złoty dąb,
 • mahoń,
 • winchester
 • antracyt RAL 7016,
 • jasny i ciemny srebrny RAL 9006,
 • 9007,
 • bazaltowy szary, lub czarny RAL 9005.

Rolety w kasecie świetnie sprawdzą się przy nowych oknach na gwarancji, ponieważ dostępne są również systemy mocowane bezinwazyjnie, klejone na bardzo mocne taśmy piankowe.

Bardzo praktycznym rozwiązaniem ostatnich lat, stały się rolety plisowane, popularność zyskały dzięki możliwości manewrowania nimi zarówno od dołu jak i góry. Plisy poruszają się po prowadzeniu linkowym, dzięki temu zamiast kaset mają delikatne profile prowadzące, które nie zabierają dużo miejsca, tkanina jest zawsze w formie zagiętych brytów, co sprawia, że po złożeniu nie zabiera nam dużo światła szyby.  Polecamy je szczególnie:

 • przy płytko osadzonej stolarce okiennej,
 • oknach przesuwnych typu HS,
 • w pomieszczeniach, gdzie jest wysoka temperatura.

Dedykowana do pomieszczeń nadmiernie nasłonecznionych jest kolekcja tkanin typu duetka o strukturze plastra miodu w środku wyłożona folią aluminiową o właściwościach termoregulacyjnych. Plisy to również odpowiedź producentów na rozwiązania do okien o nietypowych kształtach trójkątów, trapezów, półokręgów.  Nowoczesnym klasycznym, a jednak bardzo eleganckim rozwiązaniem są  w naszej ofercie rolety rzymskie i zasłony. Rozwiązania te są równie efektowne, co montaż np. żaluzji fasadowych.

Modele szycia przy roletach i zasłonach

Dostępne są cztery podstawowe modele szycia przy roletach rzymskich i kilka opcji szycia przy zasłonach. Szczególnie popularne wśród naszych Klientów są zasłony typu Flex I,II i III,  fabrycznie przymarszczone  w górnej części, przemieszczają się na delikatnej szynie górnej. Kolekcja tkanin do rolet rzymskich i zasłon zawiera tkaniny delikatne typu:

 • woal,
 • nadające się jako firany,
 • materiały bardziej kryjące o ciekawych strukturach i splotach,
 • velevty,
 • materiały zaciemniające typu blackout.

Zarówno w zasłonach, jak i roletach rzymskich, dostępne są rozwiązania elektryczne. Oprócz rozwiązań do okien pionowych mamy również w sprzedaży rolety do okien dachowych oraz markizy i pergole.

W naszej ofercie znajdują się produkty , takich renomowanych producentów jak: jak Anwis, Akant, Deco-sun, Decoratum, Velux i Fakro. Proponujemy nowoczesne kolekcje tkanin i zapewniamy najwyższą jakość produktów.

© 2021 Świat Rolet. Wszystkie prawa zastrzeżone. | Blog

Realizacja: KULIKOWSKI-IT.pl Strony internetowe Szczecin