Skontaktuj się z nami
91 880 35 55

Rolety zewnętrzne mniejsze rachunki i najlepsza izolacja termiczna w ciągu całego roku.

W dobie kryzysu energetycznego nasi Klienci coraz częściej zastanawiają się, w jaki sposób mogą obniżyć rachunki za ogrzewanie domów i mieszkań.  Tutaj z pomocą przychodzą przesłony zewnętrzne, głównie rolety zewnętrzne, fasadowe  i  rolety typu screen. Rolety zewnętrzne produkowane są z profili aluminiowych, mają w środku wypełnienie w postaci pianki poliuretanowej.

żaluzja fasadowa jako roleta zewnętrzna

Roletę tworzy pancerz, prowadnice, uzbrojona skrzynka i opcjonalnie napędy ręczne: zwijacz linki, korby, sprężyna lub elektryczne: silniki kablowe i radiowe. Swoim Klientom proponujemy zawsze najlepszych producentów marki: Building Shutter i Anwis, w zakresie sterowań firmy Somfy, Nice i Yooda. Zastosowanie automatyki w przesłonach zewnętrznych, znacznie ułatwia ich obsługę. Rolety zewnętrzne montowane są zarówno w nowych budynkach na etapie montażu stolarki okiennej – rolety zewnętrzne nadstawne, nadprożowe lub elewacyjne do zabudowy, jak i w już istniejących budynkach – rolety elewacyjne.

Rolety elewacyjne

Potocznie nazywamy je roletami ciepłymi, a Klienci roletami antywłamaniowymi. Zdecydowanie nie tylko zabezpieczają wnętrza naszych domów, ale i ocieplają. Pianka poliuretanowa w osłonie aluminiowej, tworzy  barierę termoizolacyjną, co sprawia że zimą rachunki za ogrzewanie są mniejsze. Dzieje się tak, ponieważ rolety zatrzymują ciepło w pomieszczeniach. Pomiędzy szybą, a pancerzem rolety powstaje poduszka powietrzna, która stanowi ochronę przed stratami ciepła, obniża koszty ogrzewania o około 20% i skutecznie tłumi hałasy z zewnątrz.

Najczęściej wybierany typ rolety

Rolety zewnętrzne to doskonała izolacja termiczna w ciągu całego roku. W zimie zatrzymują ciepłe powietrze w pomieszczeniach  a latem chłodzą wnętrza.

Rolety zewnętrzne występują zarówno ze sterowaniem ręcznym,  jak i elektrycznym. Szczególnie polecamy tą drugą opcję. Dzięki zastosowaniu silników i czujników oraz routerów  internetowych Tahoma Switch marki Somfy w systemie io homecontrol, możemy dodatkowo zaprogramować  czasowo sterowanie przesłonami w domu. Ustawienia czujników i silników względem pory dnia, czy roku oraz względem warunków atmosferycznych, wpływa na  optymalizację termiczną wnętrz. Systemy inteligentnych sterowań oszczędzają nie tylko energię, ale i czas.  Za pomocą pojedynczego urządzenia- centrali sterującej, możemy wydać polecenie w kilka sekund i zarządzać przesłonami, oświetleniem lub głowicami termostatycznymi.

Co jeżeli nie ma nas często w domu?

Niezależnie od miejsca w którym się znajdujemy, mamy całodobowy dostęp do naszego domu. Jest to doskonałe rozwiązanie dla osób, które często przebywają poza miejscem zamieszkania, ale również dla tych, którzy chcą oszczędzać. Możemy na przykład zmniejszyć temperaturę w domu podczas nieobecności domowników lub otworzyć rolety zewnętrzne by nagrzały się pomieszczenia w słoneczne dni, czy zasłonić okna by nie wyziębić mieszkania. Tego typu rozwiązania pozwalają również symulować obecnością w domu, podczas wyjazdów lub wakacji i wpływają na bezpieczeństwo całego dobytku.

rolety zewnętrzne jako izolacja

Rolety zewnętrzne dostępne  są w bogatej palecie. Można je dopasować do kolorystki okien, elewacji czy innych  elementów,  jak dachówka, klinkier lub parapety. Montaż rolet jest inwazyjny i przebiega do wnęk okienny lub poza wnęki. Najczęściej jednak teraz stosuje się system podtynkowy, który maskuje nam po warstwą elewacji kasety górne i eliminuje mostki termiczne.  Klienci już na etapie projektowania i budowania domów, włączają przesłony zewnętrzne do planów, ponieważ doskonale znają ich zalety.

Rolety zewnętrzne również skutecznie potrafią odstraszyć ewentualnych złodziei, sforsowanie takiej przesłony jest dość głośne i czasochłonne. Pancerze aluminiowe stanowią poważną przeszkodę dla nieproszonych gości.

Żaluzje fasadowe, czyli kolejny najczęściej wybierany produkt

Żaluzje fasadowe to drugie najpopularniejsze wśród naszych Klientów rozwiązanie. Zabezpiecza nie tylko domy przed słońcem, ale też pomieszczenia przed ubytkiem ciepła. Występują w różnych kształtach i rozmiarach lameli: C65, C80 i Z90. Mają nowoczesną, delikatną konstrukcję poziomych płatów i idealnie dopasowują się do nowoczesnej architektury. W przypadku zastosowania płatka Z90 dociemniamy optymalnie wnętrze. Bardzo podobnie, jak w przypadku rolet zewnętrznych pomiędzy pakietem lameli, a szybą tworzy się poduszka powietrzna, która jest barierą termiczną, spowalniającą przepływ ciepła. Żaluzje fasadowe wspomagają również domową klimatyzację.

Auty żaluzji fasadowych

Atutem żaluzji fasadowych jest bezwzględnie ich wygląd, a także możliwość ustawiania kąta nachylenia poszczególnych lameli, czego nie dają rolety zewnętrzne. W porównaniu do rolet zewnętrznych, żaluzje fasadowe mają większe gabaryty gwarancyjne. Producenci, na przykład marka Hella, są w stanie wykonać wysokości powyżej pięciu metrów, co sprawdza się przy najnowszych  projektach, gdzie domy mają bardzo wysokie przeszklone korytarze i klatki schodowe. Oczywiście zastosowanie automatyki wraz z czujnikami i programatorami czasowymi jest tutaj tak samo powszechne, jak w przypadku innych rolet. 

Co w ostatnich latach budzi zainteresowanie?

Trzecią przesłoną, która szczególnie w ostatnich latach budzi duże zainteresowanie Klientów, jest roleta typu screen, czyli markiza zewnętrzna pionowa. W naszej ofercie posiadamy produkty marek Selt, Akant, Fakro, Hella. Rolety screen są odpowiednikiem rolet materiałowych, stosowanych na zewnątrz. Ich unikalna tkanina w ciągu dnia tworzy ekran, chroniący przed słońcem i wpływem szkodliwego promieniowania UV. Materiały składają się z PVC, poliestru, laminatu i włókna szklanego, wiec są odporne na zewnętrzne warunki atmosferyczne i zawsze mają formę plecionki. Tkaniny charakteryzuje  współczynnik otwarcia, czyli parametr opisujący ilość otworów na metr kwadratowy poszycia. Materiały mają różną przezierność – widoczność na zewnątrz, zatrzymują rażące promienie, a użytkownik widzi, co dzieje się na zewnątrz. Wieczorem ten efekt zanika.

Zalety rolety typu screen

Screeny są doskonałym zabezpieczeniem przed nagrzewaniem mieszkań podczas upalnego lata, ochroną dla domowników i zwierząt.  W modelu Zip, gdzie tkanina  zamyka się szczelnie w prowadnicach na zasadzie zamka błyskawicznego, pełnią funkcje moskitiery. Zdecydowanie wspomagają klimatyzację i wpływają na obniżenie rachunków za energię. Jak podaje firma Fakro: rozwinięta markiza pionowa w ciągu nocy, chroni wnętrza przed startami energi i poprawia współczynnik przenikania ciepła do 16%. Rolety screen umożliwiają dopływ naturalnego światła do pomieszczeń, dzięki temu nie musimy stosować dodatkowego oświetlenia w ciągu dnia. Ich lekka konstrukcja i estetyczny wygląd, sprosta oczekiwaniom najbardziej wymagających Klientów.

Podsumowując

Przesłony zewnętrzne stanowią więc najlepsza formę izolacji termicznej. Ponieważ światło i ciepło zatrzymywane jest tuż przed szybą i nie zostaje wpuszczone do środka. Żadna roleta wewnętrzna czy żaluzja nie da nam podobnego efektu. W zależności od naszych potrzeb i oczekiwań musimy jedynie dobrać najlepsze rozwiązanie. Jeśli zależy nam na ograniczeniu światła i estetyce doskonale sprawdzą się żaluzje fasadowe i screeny. Jeżeli dodatkowo chcielibyśmy zabezpieczyć wnętrza – rolety zewnętrzne.

© 2021 Świat Rolet. Wszystkie prawa zastrzeżone. | Blog

Realizacja: KULIKOWSKI-IT.pl Strony internetowe Szczecin