Skontaktuj się z nami
91 880 35 55

Żaluzje fasadowe- najlepsze rozwiązanie do nowych budynków.

Na etapie budowy lub modernizacji budynków, bardzo często nasi Klienci zastanawiają się, które z rozwiązań będzie lepsze: żaluzje fasadowe, czy rolety zewnętrzne? Nowoczesne budownictwo narzuciło pewne standardy i stąd coraz częściej w projektach umieszczane są przez architektów żaluzje fasadowe, a coraz rzadziej rolety zewnętrzne.

Żaluzje fasadowe ANWIS

Żaluzje fasadowe to nowoczesne i estetyczne przesłony zewnętrzne, montowane od strony elewacji, ich podstawowa funkcja to ochrona przed słońcem i wysoką temperaturą. Jak podają producenci między innymi marka Anwis, podczas upałów powyżej 35 stopni Celsjusza żaluzje mogą obniżyć temperaturę w pomieszczeniu nawet o 10 stopni.

Żaluzje fasadowe to alternatywa dla rolet zewnętrznych, szczególnie pod względem estetycznym. Zbudowane są z delikatnych poziomych lameli o grubości 0,4 mm i szerokościach płatków: 65 mm, 70 mm, 80 mm, 90 mm. Lamele wyprofilowane są w kształty spłaszczonych liter C, Z, S, F dzięki temu osiągamy rożny stopień zaciemniania wnętrza. Pakiet lameli utrzymywany jest przez rynnę górną i przeznaczony do regulacji w poziomie w obrębie do 180 stopni nachylenia. Zmiana kąta ustawienia lameli umożliwia regulację dostępu światła do pomieszczenia i ułatwia rotację powietrza we wnętrzach. Wysokość pakietu lameli po złożeniu jest rożna w zależności od zastosowanego kształtu płatka, modelu systemowego i wysokości okna.

Anwis - żaluzje fasadowe

Dowiedz się więcej: Rolety zewnętrzne mniejsze rachunki i najlepsza izolacja termiczna w ciągu całego roku.

Żaluzje dostępne są do maksymalnej szerokości 450 cm i wysokości do 500 cm, co daje duże możliwości dopasowania przesłony do stolarki okiennej, dużo większe niż rolet zewnętrznych. Bardzo często już na etapie projektu domu Klienci planują przesłony zewnętrzne i ich wybór pada właśnie na żaluzje fasadowe, ponieważ są eleganckie, komponują się z nowoczesną architekturą i są bardzo praktyczne w doświetlaniu i zasłanianiu wnętrz, a przy tym dzięki różnorodności rozwiązań systemowych można je zamontować na każdym etapie budowy lub po jej zakończeniu.

Rozróżniamy żaluzje fasadowe

  • natynkowe
  • i podtynkowe do zabudowy.

Modele natynkowe występują z osłonami maskującymi górnymi o grubości 1,5 mm lub 2 mm, które zasłaniają pakiet lameli po złożeniu lub kasetami w kształcie kanciastym i owalnym. Dostępne jest prowadzenie boczne w postaci prowadnic listowych lub w postaci stalowych linek bocznych. Zalecany montaż do wnęki okiennej lub poza wnękę, zasłaniając cały otwór. Żaluzje fasadowe występują ze sterowaniem elektrycznym – silnikami przewodowymi, radiowymi na pilota, lub sterowaniem inteligentnym typu smart home marki Somfy. Istnieje możliwość zastosowania automatyki pogodowej na przykład czujników wiatrowo- wstrząsowych i czujników słonecznych.

Natomiast modele podtynkowe przeznaczone są do zabudowy, pod warstwą elewacji, przy takim rozwiązaniu nie widać ani górnej części żaluzji, gdzie składają się lamele, ani prowadnic, które również są zabudowane. Z zewnątrz widzimy ruchomy pakiet lameli. Jest to bardzo estetyczne rozwiązanie, stosowane najczęściej w nowym budownictwie. Żaluzje fasadowe są odporne na warunki atmosferyczne, lamele są pokryte specjalnym lakierem, a pasmanteria wykonania jest z włókien poliestrowych z dodatkiem Kevlaru, można je czyścić na mokro najlepiej gąbką z dodatkiem lekkiego detergentu myjącego, ewentualnie odtłuszczającego, nie wolno przy tym stosować rozpuszczalników.

Żaluzje fasadowe marki ANWIS

Podczas burz i wichur producenci zalecają złożyć żaluzje, aby pióra nie zostały wyrwane przez porywiste podmuchy. Gama kolorystyczna żaluzji jest przygotowana i dopasowana do kolorystyki stolarki okiennej, dostępnej na naszym rynku. Kolekcje producentów pozwalają idealnie dopasować kolorystykę żaluzji do nowoczesnych i klasycznych budynków.

Żaluzje fasadowe to przede wszystkich efektywna ochrona przeciwsłoneczna wnętrz, element wygłuszający hałasy z zewnątrz i elegancki element elewacji budynku. W naszej ofercie znajdziecie Państwo większość modeli dostępnych na rynku zarówno natynkowych jak i podtynkowych. Polecamy produkty takich marek jak: Anwis, Selt i Hella.

Przeczytaj również: Rolety lub żaluzje na okres zimowy, dekorujemy zgodnie z najnowszymi trendami

© 2021 Świat Rolet. Wszystkie prawa zastrzeżone. | Blog

Realizacja: KULIKOWSKI-IT.pl Strony internetowe Szczecin