Skontaktuj się z nami
91 880 35 55

Jak przygotować się do sezonu wiosenno-letniego, żeby skutecznie walczyć z insektami i pyłkami.

Po niezbyt przyjemnej zimie w naszej strefie klimatycznej, gdzie walczymy bardziej z deszczem i wiatrem niż z mroźną temperaturą oczekujemy z utęsknieniem ciepłych dni. Zmiany klimatyczne w Polsce na przestrzenni ostatnich lat, sprawiły że coraz rzadziej obserwujemy czas przedwiośnia. Okres przesilenia wiosennego, to dla nas czas przebudzenia, kiedy kończy się zima i zaczyna wiosna. Temperatura zmienia się dynamicznie i dość szybko następuje jej wzrost i co za tym idzie ze snu zimowego budzą się owady. Nasi Klienci już na przełomie marca i kwietnia zaczynają się interesować wszelkiego rodzaju moskitierami i rozwiązaniami, które nie tylko uchronią ich od niechcianych gości, ale też od alergenów latających w powietrzu.

Najbardziej popularne rozwiązanie

Najbardziej popularnym rozwiązaniem, po które Klienci sięgają skuszeni reklamami to zwykłe marketowe siatki, mocowane głównie na taśmy samoprzylepne lub na haczyki. Produkt tani i niestety słaby jakościowo. Tego typu siatki wykonane są najczęściej z białych perforowanych tkanin, zawieszonych na taśmach przylepnych. Biały kolor siatki jest bardzo niepraktyczny i kilka dni po zawieszeniu robi się brudny, a taśmy zostawiają klej na ramach okien. Co, więc wybrać?

Podstawową, praktyczna i wytrzymałą moskitierą jest moskitiera kołnierzowa.  Stała ramka wykonana z aluminium ekstrudowanego, odpornego na warunki atmosferyczne, wypełniona specjalną siatką, w kolorze szarym lub czarnym, siatka produkowana jest z włókna szklanego o ścisłym splocie. Moskitiera ramowa to doskonałe rozwiązanie do okien niewielkich rozmiarów, a także stolarki okiennej o nietypowych kształtach trapezu, trójkąta, czy owalu. Profil moskitiery ramowej ma grubość 10 mm, a kołnierz ma 14 mm długości, z gwarancją możemy wykonać wymiary maksymalne szerokość 2000 mm x wysokość 1300 mm.

Bezinwazyjny montaż przesłon wewnętrznych

Montaż jest bezinwazyjny, za pomocą haczyków-blaszek różnej wysokości w zależności od grubości ramy okiennej, blokujemy ramkę na oknie. Dlatego też w każdej chwili można ją zdemontować do mycia okien. Często spotykamy, szczególnie w blokach gdzie docieplano elewację w późniejszych latach, że warstwa elewacji zasłania ościeża okien. Rozwiązaniem jest zastosowanie moskitier ramkowych bezkołnierzowych, taki produkt ma w ofercie na przykład marka Anwis. Moskitiery ramkowe sprawdzą się  nie tylko jako zabezpieczenie przed insektami, ale też ochrona dla zwierząt domowych latem, kiedy wietrzymy pomieszczenia częściej. Ponieważ opcjonalnie możemy zastosować w nich siatki aluminiowe bądź stalowe, które są odporne na ostre zęby kotów, czy psie pazury. W ostatnich latach na rynku pojawiły się również siatki antyalergiczne, które z powodzeniem można zastosować w tego typu moskitierach. Mają one nieco inną budowę i strukturę niż siatki z włókna szklanego, wykonane są z materiałów tekstylnych w 100% poliestrowych poll-tex w kolorze szarym. Splot siatki jest ścisły i gęsty, po to by zatrzymywać dwa najczęstsze alergeny pyłki brzóz i traw oraz pyłki pokrzyw i ambrozji. Wykazuje bardzo wysoką  skuteczność i jest dedykowana szczególnie alergikom i małym dzieciom. Takie rozwiązanie mają w swojej ofercie marki Mol i Bamar.

          Dla Klientów, którzy często korzystają z okien, wyglądają, potrzebują stałego dostępu do parapetów zewnętrznych na przykład gdy są miłośnikami kwiatów, proponujemy  moskitiery rolowane kasetowe. Wersja pionowa dostosowana jest do okien, a rolowana poziomo do drzwi baklkonowych. Jak sama nazwa wskazuje siatka w tej moskitiery roluje się za pomocą wbudowanej sprężyny i chowa do kasety, co daje więcej możliwości niż siatki stałe. Natomiast tutaj już nie zastosujemy siatek aluminiowych czy antyalergicznych, ze względów technicznych.

Moskitiery drzwiowe rolowane poziomo

          W ostatnich latach moskitiery drzwiowe rolowane poziomo zostały wyparte przez bardziej kompaktowe i wygodniejsze systemy przesuwane, plisowane i na gąsienicach. Jednym z najpopularniejszym modeli jest moskitiera plisowana model Deora marki Akant, zaprojektowana pod większe powierzchnie drzwi balkonowych podwójnych i drzwi typu HS przesuwne. Konstrukcja moskitiery- rama mieści w środku pakiet plisowany siatki moskitierowej, taki set moskitierowy przesuwa się na lewo lub prawo i częściowo chowa w jeden z bocznych profili.

Producent dopasował również gabaryty moskitiery do coraz większych wymiarów przeszkleń, Deory produkowane są z gwarancją do 400 cm szerokości, kolorystyka jest standardowa: biały, antracyt, oraz w dwóch okleinach: złoty dąb i orzech. Dedykowane wielkości progów, pozwalają na idealne dopasowanie do typów drzwi przesuwnych lub rozwierno-uchylnych. Moskitiery na gąsienicach mają podobną zasadę działania, siatka chowa się w  jeden z bocznych profili, z tą różnica że jest gładka nie plisowana i dodatkowo, co jest nowością na rynku, set moskitierowy możemy na okres jesienno-zimowy wypiąć z konstrukcji i wpiąć wiosną ponownie.

          Producenci proponują swoim Klientom również moskitiery drzwiowe zawiasowe, czyli tak zwane ”drugie drzwi”, popularne w domkach na działkach  lub w domkach letniskowych, moskitiery tego typu mocowane są na zawiasach i blokowane najczęściej na magnes, co pozwala na swobodne otwarcie i dzięki samozamykaczowi zamknięcie bez naszego działania. Mniej popularne są już moskitiery przesuwne jedno lub dwuskrzydłowe o konstrukcji stałych paneli, poruszających się po szynach górnej i dolnej, nie są one jednak tak szczelne jak pozostałe model i wymagają sporo miejsca montażowego.

          Odkryciem ostatnich lat są rolety zewnętrzne tekstylne typu screen przeciwsłoneczne o właściwościach termicznych i chociaż nie są to moskitiery, dzięki zastosowaniu specjalnych tkanin technicznych o plecionej ścisłej strukturze, odpornych na warunki atmosferyczne, pełnią role nie tylko ochrony przed insektami, ale i pyłkami unoszącymi się w powietrzu.

          Wybór moskitiery zależy od sytuacji montażowej i oczywiście budżetu Klienta, warto pomyśleć o zabezpieczeniu się przed insektami i alergenami w okresie wczesnowiosennym, a nie letnim ze względu na terminy realizacji. Ponieważ zwlekając do lata na swoją moskitierę, możemy zostać dotkliwie pogryzieni.

Na rynku mamy szereg rozwiązań dostosowanych do klasycznych przeszkleń w kształcie prostokątów czy kwadratów. Natomiast Klienci, którzy posiadają okna trójkątne, w kształcie  trapezów, czy okrągłe mają nie lada wyzwanie by zasłonić swoje wnętrza. Nietypowe kształty stolarki okiennej spotykamy najczęściej w domach jednorodzinnych. Możemy zauważyć je przy skośnych dachach, nietypowych ścianach czy świetlikach lub przy indywidualnych projektach architektów. Dzięki zastosowaniu niebanalnych przeszkleń, tworzą oryginalne kubatury budynków. Nasi Klienci najczęściej stosują przy kształtach przesłony okienne wewnętrzne, których oferta jest dużo bogatsza niż w przypadku osłon zewnętrznych. Bazujemy tutaj najczęściej na żaluzjach plisowanych. Takie firmy jak Anwis, Decosun, czy Akant, przygotowały około 40 różnych rozwiązań, pasujących do nietypowych okien. Sterowanie odbywa się za pomocą uchwytów  usytuowanych na profilach poziomych, sznurków lub jest przystosowane do sterowania na wysokości, dzięki specjalnym łapkom.

Czas na idealne przesłony okienne

Często spotykamy szyby w kształcie: trójkątów prostokątnych, tutaj mamy model, gdzie odsłaniamy plisy od dołu ku górze, pod skosem zwijając materiał równolegle do przeciwprostokątnej. Przy oknach w kształcie trapezów, odpowiedni model plisy łączy dwa kształty. Prostokąt z trójkątem (trójkąt jest stały) z możliwością zasłaniania w jedna stronę, półokręgi, okręgi i ćwiartki wymagają modeli w kształcie – wachlarzy ruchomych i stałych. Plisy możemy też wykorzystywać do przesłonięcia nietypowych okien poziomych, stosowanych w ogrodach zimowych czy świetlikach. Bazą do wyprodukowania takiej plisy, jest przygotowanie szablonu okna. Na tej podstawie firmy precyzyjnie docinają tkaniny, tak aby konstrukcja osprzętu i materiał wpisały się w odpowiednią figurę geometryczną.

Jakie przesłony okienne polecamy?

Z naszych kolekcji polecamy materiały pojedyńcze, lepiej poddające się wycinaniu kształtów o grubszym splocie i nieco większej gramaturze, niż tkaniny z grupy podstawowej. Sztywniejsze materiały utrzymują również dłużej kształt. Klienci mają do dyspozycji bogatą paletę kolorystyczną tkanin do plis. W zależności od wyboru wzoru, koloru czy struktury, mogą nadać odpowiedni charakter swoim wnętrzom. Z gwarancją wykonywane są gabaryty przy podstawie w przedziale od 130 cm do 160 cm. Montaż przebiega bezpośrednio na skrzydle okiennym w obrębie światła listew przy szybowych lub nawierzchniowo, poza światło szyby na odpowiednich kątownikach, co nie przeszkadza w korzystaniu z okna.

Nietypowe kształty okien nie są przeszkodą

W przypadku nietypowych kształtów, szczególnie trapezów sprawdzą się również żaluzje poziome aluminiowe i drewniane. Podobnie, jak plisy możemy zamontować je bezpośrednio na skrzydło okienne. Natomiast w porównaniu z plisami, żaluzje są bardziej masywne w swoim wyglądzie. Co więcej modele w kształtach z wykończeniem łukowym są mniej dostępne na rynku. Produkcja ich jest bardziej skomplikowana i pracochłonna niż plis.

nietypowe kształty okien i przesłon okiennych

Przy większych przeszkleniach, wysokich oknach zakończonych u góry łukiem stosuje się najczęściej żaluzje pionowe z szynami górnymi giętymi w pionie. Duże okna wymagają innego rozwiązania, niż montaż na skrzydle okiennym, tutaj najczęściej wychodzimy z montażem na ścianę lub sufit. Maksymalny kąt gięcia szyny to 110 stopni, maksymalna szerokość do wykonania to 460 cm, a wysokość 400 cm, sterowanie odbywa się przy pomocy koralika i sznurka. Żaluzje pionowe to również doskonałe rozwiązanie przy skośnych ścianach, gdzie z łatwością dzięki wysokości poszczególnych pasów tkaniny, można dopasować wysokością przesłony do wysokości i kształtu ściany. Lamele składają się w kierunku większej wysokości. Żaluzja pionowa jest bardzo praktycznym rozwiązaniem, ponieważ oprócz możliwości zasłonięcia i odsłonięcia szyby, możemy odpowiednio ustawiać płatki w taki sposób, by wpuścić światło do pomieszczenia i doświetlić wnętrze.

Jakie wybrać przesłony okienne na dziś?

Jednym z najciekawszych ostatnio na rynku i najnowszych rozwiązań jest specjalna folia tkaninowa o nazwie Squid. Kilka lat temu jeden z liderów branży marki Anwis wprowadził ją na rynek. Jest to o tyle wszechstronne rozwiązanie, że nie ogranicza nas ani kształt ani gabaryt przeszkleń. Transparentna tkanina, która zatrzymuje rażące promienie słoneczne, ale nie w 100%, produkowana jest w brytach o wysokości 130 cm, ma gramaturę 105g/m2. Może ona być docinana do dowolnych kształtów i wymiarów, zasadniczo bez ograniczeń, ponieważ odcinki możemy łączyć. To co odróżnia ją od innych foli, to że możemy użyć ją wiele razy. Producent podaje że możemy ją przyklejać i odklejać co najmniej 200 razy, a przy tym nie traci swoich cech. Jest to tkanina samoprzylepna, którą kleimy bezpośrednio do przeszklenia.

Dlaczego to jest tak ciekawy produkt?

Bezinwazyjny montaż sprawia, że nie naruszamy struktury szyby i profili okiennych. Sam materiał nie roluje się i nie pozostawia śladów na gładkiej powierzchni szyby. Squid pasuje do każdego typu, kształtu i rozmiaru okna. Jak podaje dostawca ogranicza o 33,3% promieniowanie słoneczne, posiada atest trudnopalności i certyfikat antybakteryjny. Jest również odporna na wilgoć i wysokie temperatury. W związku z tym nadaje się do obiektów, instytucji użyteczności publicznej, szpitali i placówek oświatowych. Doskonale sprawdzi się przy niestandardowych oknach i większych powierzchniach, gdzie klasyczne rozwiązania, ze względu na swoje ograniczenia gwarancyjne, nie mogą być zastosowane. Można z niej wycinać dowolne kształty, co sprawdzi się przy okrągłych oknach, czy przeszkleniach typu „bawole oko”.

Inny rodzaj przesłon

Na rynku przesłonowym mamy również shuttersy – rodzaj okiennic wewnętrznych, które składają się z poziomych drewnianych klepek. Wyglądają podobnie jak żaluzje drewniane. Poziome klepki możemy ustawić pod różnych kątem za pomocą specjalnego pokrętła, dzięki temu kontrolujemy dopływ światła do pomieszczeń. Shuttersy wpływają na poziom hałasu we wnętrzu i mają wartości termoizolacyjne. Można je wykonać w różnych rozmiarach i kształtach, dzięki zastosowaniu obramowaniu. Ościeża takiej przesłony możemy dowolnie przycinać do konkretnego kształtu. Wyglądają bardzo elegancko, ale ze względu na zastosowanie naturalnych komponentów, są dość drogim produktem.

przesłony okienne inny rodzaj

W sytuacji, kiedy dedykowane rozwiązania nie spełniają estetycznych czy praktycznych oczekiwań Klientów, część osób skłania się do stosowania tradycyjnych rozwiązań. Jeśli tylko mamy miejsce montażowe u góry i po bokach nietypowego okna, możemy zastosować modele przestrzenne. Są to: rolety materiałowe na przykład dzień/noc bez prowadzeń bocznych, żaluzje drewniane, rolety rzymskie. Mamy także zasłony, które zasłonią całą wnękę z kształtem.

W pewnych sytuacjach montażowych może to być nawet bardziej ekonomiczne rozwiązanie. Natomiast ukrywamy oryginalny kształt, przez co pomieszczenie może stracić swój indywidualny charakter. Jak widać na rynku jest wiele różnych przesłon, dopasowanych do potrzeb i portfeli Klientów.

przesłony wewnętrzne

W okresie jesienno- zimowym mamy ogromna potrzebę ciepła w szerokim rozumieniu tego słowa. Na zewnątrz temperatura znacznie się obniża, dzień jest krótki, noc długa, a nasze domy ogarnia zimno i ciemność. Naturalną potrzebą w tym okresie jest zdecydowanie ocieplenie wnętrz zarówno pod względem energetycznym jak i wizualnym. Trendy w przesłonach zmieniają się może nie tak szybko, jak pory roku, ale wpływają na pewno na nasze samopoczucie. W okresie zimowym z pomocą przychodzą przede wszystkim tekstylia takie jak rolety tkaninowe, rzymskie i zasłony w ciepłych tonacjach, jak i naturalne produkty czyli żaluzje drewniane i bambusowe.

Jakie rolety i żaluzje zyskały w ostatnich latach popularność?

Największy wpływ na kształtowanie trendów okiennych ma od lat nowoczesna architektura i nowe technologie. Często spotykane  w nowym budownictwie duże przeszklenia obligują do zastosowania montażu ściennego. Najczęściej są to rolety i żaluzje wielkogabarytowe, sterowane elektrycznie z możliwością podłączenia pod system Somfy io-homecontrol, sterowane z aplikacji TaHoma, tworząc inteligentny dom. Analizując branżę dekoratorską kilka trendów zyskało miano ponadczasowych. Trend klasyczny to tendencja w wystroju bardzo zachowawcza, która zawsze się obroni, bo charakteryzuje się umiarem w dekoracji. Styl Glamour to blaski i przepych kolorów i wzorów, ornamenty i gra barw dla wszystkich ceniących w wystroju elegancję, a także szyk w szerokim tego pojęciu. Modernizm to trend będący inspiracją dla współczesnego minimalizmu, jak pisze pomysłodawca marki Albedo Design. W tkaninach to wzory i geometryczna, subtelna kolorystyka. Główna cechą tego stylu jest zacieranie granic między przestrzenią mieszkalną a światłem zewnętrznym. Styl, ten wnosi do wnętrz nowoczesność, dając jednocześnie światło i cień.

rolety na zime

Trend Eco

Trend Eco nawiązuje barwami do natury, kolory ziemi w swojej uniwersalności  nadają się do wnętrz klasycznych jak i nowoczesnych.  Właśnie ten ostatni trend z powodzeniem otuli nasze domy na zimę. Ciepła kolorystyka tkanin w odcieniach beżu i brązu, czy przygaszonych zieleni i żółci, doskonale sprawdzi się w tej roli. Klienci bardzo często wybierają do domów i mieszkań zasłony i rolety rzymskie z materiałów miękkich, na przykład z otulających welurów lub tkanin naturalnych, lnianych o wyraźnym splocie i strukturze. W ofercie posiadamy zasłony fabrycznie przymarszczone na regulowanych  wieszakach w pakiecie z delikatną, niską szyną -modele Flex I, II, III z jedną fałdą, z dwiema fałdami i z potrójnym zebraniem, sterowane ręcznie i z możliwością zastosowania elektryki. Zasłony idealnie sprawdzą się w pomieszczeniach z wysokimi przeszkleniami.

Nowy system połączenia z tkaninami

Nowoczesny i funkcjonalny system połączony z bogatą kolekcją tkanin, pozwala na szereg aranżacji. W kolekcji znajdują się materiały najwyższej jakości, a ciekawe wzory i faktury wpisują się w najnowsze trendy. Zasłony bardzo efektownie komponują się z roletami rzymskimi, które można wykonać z tej samej kolekcji tkanin w czterech modelach szycia: pierwszym z taśmami pionowymi do zastosowania dla lekkich transparentnych tkanin typu woale, szycie 2 z płaskim szerokim szprosem, sztywno wszytym, który bardzo dobrze usztywnia materiał i wpływa na tworzenie regularnych fal i modele 3 i 4 z tunelami- zaszewkami wszytymi od strony zewnętrznej lub wewnętrznej rolety. Rolety rzymskie i zasłony nadają się do delikatnego prania  w temperaturze do 30 stopni.

Żaluzje, które cieszą się dużą popularnością

Dużą popularnością cieszą się żaluzje drewniane i bambusowe, które również są widoczne w trendzie eco. Występują w bogatej palecie kolorystycznej,  różnych szerokościach płatów 25 mm, 50 mm i 70 mm, a także wzorach usłojenia.

Żaluzje drewniane i bambusowe

Żaluzja drewniana wykonana jest wysokogatunkowego drewna egzotycznego Abachi i Baswood, a jej gama kolorystyczna umożliwia idealny dobór do okien drewnianych i dodatków ze skóry lub rattanu. Płatek najmniejszy, najczęściej montujemy bezpośrednio do stolarki okiennej, ze względu na jego gabaryty, drobną żaluzją manewrujemy, niezależnie od otwarcia czy zamknięcia okna. Doskonale takie rozwiązanie sprawdzi się w oknach kuchennych, gdzie mamy blisko blat roboczy. Żaluzje o szerszej lameli 50 mm i 70 mm to rozwiązanie do dużych przeszkleń. Montujemy je poza wnęki okienne, najczęściej do ściany lub sufitu. Zaciemniają one okna i dodatkowo tłumią światło we wnętrzu, sprawiają że w pomieszczeniach mamy więcej intymności. Możliwość manewrowania płatami, bez konieczności podnoszenia całej żaluzji, pozwala na kontrolowanie ilości światła w wnętrzu. Żaluzje bambusowe dedykujemy do pomieszczeń wilgotnych na przykład kuchnia lub łazienka i słabo nasłonecznionych. Natomiast żaluzje drewniane, których klepki są dużo sztywniejsze od bambusowych w pomieszczeniach bardziej nasłonecznionych.

Żaluzje do kuchni i łazienki

Nowością w kolekcji jest produkt przeznaczony do pomieszczeń o podwyższonej wilgotności, czyli łazienek i kuchni – żaluzja Faux Wood marki Anwis. Wykonana jest ona z kompozytu drewna i PCV, bardziej odporna na odkształcenia i rozwarstwienia.

Stylizacja żaluzji drewnianych i bambusowych

Bardzo ważnym elementem żaluzji drewnianych i bambusowych jest pasmanteria w postaci drabinki sznurkowej lub taśmowej. Ta druga występuje w różnych rozmiarach i kolorach i zdecydowanie wpływa na cały charakter przesłony. Dzięki różnorodnej kolorystyce taśm, możemy dostylizować żaluzje, które mogą nabrać bardziej nowoczesnego lub tradycyjnego charakteru.

Żaluzje drewniane

Jak czyścimy żaluzje drewniane i bambusowe?

Żaluzje drewniane, jak każdy przedmiot w domu kurzą się. Przy czyszczeniu `wystarczające będzie delikatne i regularne omiatanie kurzu ściereczką z mikrofibry. W tym celu należy odpowiednio przygotować żaluzje. Po pierwsze zdejmujemy maskownicę – blendę zakrywającą górną część żaluzji. Po drugie ustawiamy wszystkie płaty przodem do pomieszczenia i kierując się od góry do dołu przecieramy płaty. Tą samą czynność powtarzamy, obracając płatki w kierunku szyby.

Czy wystrój okna odgrywa ważną rolę?

Wystrój okna odgrywa bardzo ważną rolę w dekoracji wnętrz. Powinien być dopasowany do wielkości i stylu danej przestrzeni. Istotnym jest dobór systemu i kolorystyki, aby poza praktycznym aspektem uzyskać efekt wizualny. Odmieni on nasze wnętrze i w miarę potrzeb też je ociepli. Jeśli wybierzemy wzorzyste zasłony, pamiętajmy że wpłyną one na styl i proporcje pomieszczenia.

Pamiętajcie Państwo niezależnie jaki styl wybierzecie do swojego pomieszczenia, ważne jest aby wszystkie elementy w wystroju z sobą współgrały.

W dobie kryzysu energetycznego nasi Klienci coraz częściej zastanawiają się, w jaki sposób mogą obniżyć rachunki za ogrzewanie domów i mieszkań.  Tutaj z pomocą przychodzą przesłony zewnętrzne, głównie rolety zewnętrzne, fasadowe  i  rolety typu screen. Rolety zewnętrzne produkowane są z profili aluminiowych, mają w środku wypełnienie w postaci pianki poliuretanowej.

żaluzja fasadowa jako roleta zewnętrzna

Roletę tworzy pancerz, prowadnice, uzbrojona skrzynka i opcjonalnie napędy ręczne: zwijacz linki, korby, sprężyna lub elektryczne: silniki kablowe i radiowe. Swoim Klientom proponujemy zawsze najlepszych producentów marki: Building Shutter i Anwis, w zakresie sterowań firmy Somfy, Nice i Yooda. Zastosowanie automatyki w przesłonach zewnętrznych, znacznie ułatwia ich obsługę. Rolety zewnętrzne montowane są zarówno w nowych budynkach na etapie montażu stolarki okiennej – rolety zewnętrzne nadstawne, nadprożowe lub elewacyjne do zabudowy, jak i w już istniejących budynkach – rolety elewacyjne.

Rolety elewacyjne

Potocznie nazywamy je roletami ciepłymi, a Klienci roletami antywłamaniowymi. Zdecydowanie nie tylko zabezpieczają wnętrza naszych domów, ale i ocieplają. Pianka poliuretanowa w osłonie aluminiowej, tworzy  barierę termoizolacyjną, co sprawia że zimą rachunki za ogrzewanie są mniejsze. Dzieje się tak, ponieważ rolety zatrzymują ciepło w pomieszczeniach. Pomiędzy szybą, a pancerzem rolety powstaje poduszka powietrzna, która stanowi ochronę przed stratami ciepła, obniża koszty ogrzewania o około 20% i skutecznie tłumi hałasy z zewnątrz.

Najczęściej wybierany typ rolety

Rolety zewnętrzne to doskonała izolacja termiczna w ciągu całego roku. W zimie zatrzymują ciepłe powietrze w pomieszczeniach  a latem chłodzą wnętrza.

Rolety zewnętrzne występują zarówno ze sterowaniem ręcznym,  jak i elektrycznym. Szczególnie polecamy tą drugą opcję. Dzięki zastosowaniu silników i czujników oraz routerów  internetowych Tahoma Switch marki Somfy w systemie io homecontrol, możemy dodatkowo zaprogramować  czasowo sterowanie przesłonami w domu. Ustawienia czujników i silników względem pory dnia, czy roku oraz względem warunków atmosferycznych, wpływa na  optymalizację termiczną wnętrz. Systemy inteligentnych sterowań oszczędzają nie tylko energię, ale i czas.  Za pomocą pojedynczego urządzenia- centrali sterującej, możemy wydać polecenie w kilka sekund i zarządzać przesłonami, oświetleniem lub głowicami termostatycznymi.

Co jeżeli nie ma nas często w domu?

Niezależnie od miejsca w którym się znajdujemy, mamy całodobowy dostęp do naszego domu. Jest to doskonałe rozwiązanie dla osób, które często przebywają poza miejscem zamieszkania, ale również dla tych, którzy chcą oszczędzać. Możemy na przykład zmniejszyć temperaturę w domu podczas nieobecności domowników lub otworzyć rolety zewnętrzne by nagrzały się pomieszczenia w słoneczne dni, czy zasłonić okna by nie wyziębić mieszkania. Tego typu rozwiązania pozwalają również symulować obecnością w domu, podczas wyjazdów lub wakacji i wpływają na bezpieczeństwo całego dobytku.

rolety zewnętrzne jako izolacja

Rolety zewnętrzne dostępne  są w bogatej palecie. Można je dopasować do kolorystki okien, elewacji czy innych  elementów,  jak dachówka, klinkier lub parapety. Montaż rolet jest inwazyjny i przebiega do wnęk okienny lub poza wnęki. Najczęściej jednak teraz stosuje się system podtynkowy, który maskuje nam po warstwą elewacji kasety górne i eliminuje mostki termiczne.  Klienci już na etapie projektowania i budowania domów, włączają przesłony zewnętrzne do planów, ponieważ doskonale znają ich zalety.

Rolety zewnętrzne również skutecznie potrafią odstraszyć ewentualnych złodziei, sforsowanie takiej przesłony jest dość głośne i czasochłonne. Pancerze aluminiowe stanowią poważną przeszkodę dla nieproszonych gości.

Żaluzje fasadowe, czyli kolejny najczęściej wybierany produkt

Żaluzje fasadowe to drugie najpopularniejsze wśród naszych Klientów rozwiązanie. Zabezpiecza nie tylko domy przed słońcem, ale też pomieszczenia przed ubytkiem ciepła. Występują w różnych kształtach i rozmiarach lameli: C65, C80 i Z90. Mają nowoczesną, delikatną konstrukcję poziomych płatów i idealnie dopasowują się do nowoczesnej architektury. W przypadku zastosowania płatka Z90 dociemniamy optymalnie wnętrze. Bardzo podobnie, jak w przypadku rolet zewnętrznych pomiędzy pakietem lameli, a szybą tworzy się poduszka powietrzna, która jest barierą termiczną, spowalniającą przepływ ciepła. Żaluzje fasadowe wspomagają również domową klimatyzację.

Auty żaluzji fasadowych

Atutem żaluzji fasadowych jest bezwzględnie ich wygląd, a także możliwość ustawiania kąta nachylenia poszczególnych lameli, czego nie dają rolety zewnętrzne. W porównaniu do rolet zewnętrznych, żaluzje fasadowe mają większe gabaryty gwarancyjne. Producenci, na przykład marka Hella, są w stanie wykonać wysokości powyżej pięciu metrów, co sprawdza się przy najnowszych  projektach, gdzie domy mają bardzo wysokie przeszklone korytarze i klatki schodowe. Oczywiście zastosowanie automatyki wraz z czujnikami i programatorami czasowymi jest tutaj tak samo powszechne, jak w przypadku innych rolet. 

Co w ostatnich latach budzi zainteresowanie?

Trzecią przesłoną, która szczególnie w ostatnich latach budzi duże zainteresowanie Klientów, jest roleta typu screen, czyli markiza zewnętrzna pionowa. W naszej ofercie posiadamy produkty marek Selt, Akant, Fakro, Hella. Rolety screen są odpowiednikiem rolet materiałowych, stosowanych na zewnątrz. Ich unikalna tkanina w ciągu dnia tworzy ekran, chroniący przed słońcem i wpływem szkodliwego promieniowania UV. Materiały składają się z PVC, poliestru, laminatu i włókna szklanego, wiec są odporne na zewnętrzne warunki atmosferyczne i zawsze mają formę plecionki. Tkaniny charakteryzuje  współczynnik otwarcia, czyli parametr opisujący ilość otworów na metr kwadratowy poszycia. Materiały mają różną przezierność – widoczność na zewnątrz, zatrzymują rażące promienie, a użytkownik widzi, co dzieje się na zewnątrz. Wieczorem ten efekt zanika.

Zalety rolety typu screen

Screeny są doskonałym zabezpieczeniem przed nagrzewaniem mieszkań podczas upalnego lata, ochroną dla domowników i zwierząt.  W modelu Zip, gdzie tkanina  zamyka się szczelnie w prowadnicach na zasadzie zamka błyskawicznego, pełnią funkcje moskitiery. Zdecydowanie wspomagają klimatyzację i wpływają na obniżenie rachunków za energię. Jak podaje firma Fakro: rozwinięta markiza pionowa w ciągu nocy, chroni wnętrza przed startami energi i poprawia współczynnik przenikania ciepła do 16%. Rolety screen umożliwiają dopływ naturalnego światła do pomieszczeń, dzięki temu nie musimy stosować dodatkowego oświetlenia w ciągu dnia. Ich lekka konstrukcja i estetyczny wygląd, sprosta oczekiwaniom najbardziej wymagających Klientów.

Podsumowując

Przesłony zewnętrzne stanowią więc najlepsza formę izolacji termicznej. Ponieważ światło i ciepło zatrzymywane jest tuż przed szybą i nie zostaje wpuszczone do środka. Żadna roleta wewnętrzna czy żaluzja nie da nam podobnego efektu. W zależności od naszych potrzeb i oczekiwań musimy jedynie dobrać najlepsze rozwiązanie. Jeśli zależy nam na ograniczeniu światła i estetyce doskonale sprawdzą się żaluzje fasadowe i screeny. Jeżeli dodatkowo chcielibyśmy zabezpieczyć wnętrza – rolety zewnętrzne.

somfy

Inteligentne domy w trosce o lepszą jakość życia – Somfy

 

Od 50 lat tworzymy nowe i zrównoważone rozwiązania automatyki domowej Somfy i smart home. W naszym portfolio znajduje się ponad 2 000 patentów potwierdzających funkcjonalność i długotrwałe działanie naszych produktów. Stawiamy na doświadczenie, jakość a także innowacyjne myślenie!

 

Gwarancja Somfy to dowód naszego przede wszystkim zaangażowania w jakość tworzonych produktów. Dłuższy okres gwarancyjny – od 3 do nawet 7 lat na flagowe rozwiązania, to przede wszystkim większe zadowolenie użytkowników.

Gwarancja Somfy

Napędy do rolet z serii S&SO RS 100 ­ oraz napędy do rolet z serii Oximo WireFree RTS.

Akcesoria, napędy, automatyka, sterowanie i rozwiązania Smart Home do rolet i okiennic, osłon wewnętrzęnych / zewnętrznych, pergoli, zasłon, systemy alarmowe i kamery, bramy garażowe.

Napędy do bram wjazdowych marki Somfy, centrale sterujące, zestawy bram wjazdowych i akumulatory do napędów przeznaczonych do okiennic


Somfy oferuje kompleksowe rozwiązania automatyki domowej
oraz smart home


Centrala TaHoma® switch
Serce systemu sterowania

 

TaHoma switch to smart centrala sterująca, która pozwala połączyć urządzenia domowe, działające w technologiach io-homecontrol, RTS oraz Zigbee 3.0 w zakresie oświetlenia. Kompatybilna z Google Assistant, Amazon Alexa i również Apple HomeKit (dla osłon zewnętrznych wyposażonych w wybrane napędy elektryczne).

 

centrala tahoma switch

Możliwość tworzenia spersonalizowanych scenariuszy

scenariusze planowane i zaawansowane
somfy

Skorzystaj ze scenariuszy planowanych i zaawansowanych,  by sterować domem
automatycznie:

  • dzięki czujnikom
  • dzięki opcji terminarza

Napędy do osłon zewnętrznych od Somfy

Inteligentne rolety zewnętrzne, żaluzje fasadowe, czy screeny, dzięki cichym napędom i połączeniu ich z aplikacją TaHoma możesz w pełni wykorzystać ich potencjał.

Montaż rolet z napędem to pierwszy krok do bardziej komfortowego życia, a także do zarządzania swoim inteligentnym domem w prosty sposób.

 

napedy do oslon wewnetrznych somfy
oslony zewnetrzne i napedy firmy somfy

Napędy do osłon wewnętrznych

Rolety i żaluzje wewnętrzne typu smart to automatyczne i wygodne zamykanie i otwieranie z poziomu aplikacji, a także za pomocą pilota lub nadajnika.

Dzięki osłonom z napędem w lecie ochronisz wnętrze przed intensywnym słońcem a zimą poprawisz efektywność cieplną. Elegancji każdemu pomieszczeniu nadadzą w szczególności zasłony z napędem Somfy.

Bramy wjazdowe i garażowe

Wygodne i trwałe rozwiązania w zakresie zautomatyzowanego dostępu dla posiadaczy domów. W ofercie Somfy znajdziesz napędy do bram skrzydłowych, przesuwnych a także do bram garażowych.

Nie wysiadaj z auta, użyj pilota lub asystenta głosowego, aby otworzyć.

automatyczne bramy somfy
inteligentne sterowanie somfy

Rozwiązania tarasowe

Inteligentnie sterowane markizy, pergole, werandy zapewniają komfort, wygodę, ale i dodatkową ochronę dla domu.

Po podłączeniu do czujnika temperatury, słońca, deszczu lub wiatru urządzenie złoży, zamknie lub otworzy się samoczynnie.

Sterowniki, czujniki i wyposażenie Smart Home

Smartfon, asystent głosowy, przełącznik naścienny, pilot – wszystko, aby sterowanie domem było jeszcze łatwiejsze i bardziej intuicyjne.

Wszystkie nasze rozwiązania są kompatybilne. Odkryj zalety centralizacji i sterowania za pomocą urządzeń Somfy. Aplikacja TaHoma® daje możliwość kontroli wszystkich urządzeń z domu lub zdalnie, jednym kliknięciem na smartfonie, a nawet głosowo.

sterowanie czujniki wyposażenie somfy
kamery somfy

Kamery i alarmy

Oferujemy szeroką gamę systemów bezpieczeństwa do domu: alarmy do mieszkań, małych a także dużych domów oraz kamery do monitoringu.

W zależności od potrzeb i rodzaju instalacji, każdy znajdzie optymalne rozwiązanie. Przede wszystkim dbamy o dane. Przesyłane strumieniowe i przechowywanie nagrania wideo są w szczególności chronione i szyfrowane. 

Ogrzewanie i oświetlenie 

Inteligentne rozwiązania grzewcze Somfy poprawiają efektywność energetyczną domu, zapewniając oszczędności. Stawiamy również na dopasowanie systemu grzewczego do potrzeb użytkowników.

Więcej światła! Somfy pomoże też stworzyć idealną atmosferę w domu dzięki inteligentnym lampom i bezprzewodowemu wyłącznikowi światła. Inteligentny system oświetlenia całego domu gwarantuje przede wszystkim wygodę użytkowania.

inteligentne ogrzewanie somfy

© 2021 Świat Rolet. Wszystkie prawa zastrzeżone. | Blog

Realizacja: KULIKOWSKI-IT.pl Strony internetowe Szczecin