Skontaktuj się z nami
91 880 35 55

Markizy kasetowe

Doskonale nadają się do zaciemnienia większych tarasów i balkonów. Pełna kaseta w opływowych kształtach nadaje markizie nowoczesny i elegancki wygląd, równocześnie osłaniając tkaninę i ramiona przed czynnikami atmosferycznymi.
W konstrukcji markizy zastosowano rozkładane ramiona ze stopu aluminium, które zamocowano na uchwytach wykonanych techniką odlewu ciśnieniowego. Precyzyjne przeguby z łańcuchem Flyera ze stali nierdzewnej zapewniają im wytrzymałość i niezawodne działanie. Markizy o większej szerokości wyposażone są w podporę rury nawojowej, dzięki czemu tkanina napinana jest bardziej równomiernie.

Konstrukcja markizy jest lakierowana na kolor biały, srebrny, grafitowy, beżowy lub brązowy. Podobnie jak w przypadku markiz bez obudowy modele kasetowe możemy ustawiać w obrębie kątów nachylenia od 30 stopni do 50 stopni. Ustawienie kąta markizy nie tylko wpływa na komfort użytkowanie, ale również pozwala na szybsze odprowadzenie wody z powierzchni poszycia.
Poszyć markizowych, pomimo zabezpieczenia w postaci impregnatu na bazie Teflonu, nie powinno się narażać na długotrwałe opady deszczu i śniegu. Zaleganie wilgoci na powierzchni tkanin może spowodować deformacje i falowanie poszycia.
Wszystkie modele dostępne są ze sterowaniem ręcznym jak i elektrycznym, coraz częściej stosowane są czujniki wiatrowo- wstrząsowe, które po zarejestrowaniu określonej siły drgań wiatru zwijają przesłonę. Jest to duże udogodnienie przy zmiennej pogodzie i podczas nieobecności w domu. Maksymalne szerokości do wykonania to 7 metrów przy wysięgu maksymalnym 3,6 metrów. W ofercie posiadamy markizy marek: Selt, Mol, Dragon, Hella


Markiza
Corsica


Markiza
Casablanca


Markiza
Dakar


Markiza
Italia


KATALOG POSZYĆ MARKIZOWYCH


Montaż markizy

Markizy możemy montować do ściany, sufitu lub do krokwi za pomocą odpowiednich uchwytów montażowych. Montaż markizy powinien być przeprowadzony przez licencjonowaną ekipę montażową. Przebiega on zazwyczaj dwuetapowo: mocowanie mechaniczne i chemiczne. Kotwy po wkręceniu w mur stabilizowane są klejem. Przeciwdziała to przemieszczaniu się mocowań i daje dużą stabilność.


Do wszystkim typów markiz można zastosować automatykę

Zdaniem eksperta: Wśród zamawiających markizy tarasowe i balkonowe istnieje przekonanie, że markiza to znakomita ochrona przeciwdeszczowa. Nie należy jednak rozwijać markizy podczas intensywnego deszczu i narażać ją na długotrwałe zawilgocenie. Zaleganie wody na powierzchni tkaniny może doprowadzić do przeciążenia mocowań oraz wystąpienia nieznacznych deformacji i falistości płaszczyzny materiału. Jeżeli jednak zwinięto zawilgoconą tkaninę to po ustąpieniu opadów należy ją bezzwłocznie rozwinąć i pozostawić aby wyschła.


Czyszczenie i odświeżanie markizy

W okresie wiosennym przed rozpoczęciem sezonu markizowego, Klienci często pytają o czyszczenie i konserwację systemów markizowych. Pomimo wysokiej jakości komponentów używanych przy produkcji markiz i tkanin specjalnie impregnowanych warto raz w sezonie odświeżyć konstrukcję, a szczególnie poszycie. Poszycia markizowe narażone są przede wszystkim na zanieczyszczenia z powietrza, kurz, pyłki traw i drzew, spadające i gnijące liście. Do czyszczenia najlepiej sprawdza się woda z dodatkiem lekkiego detergentu na przykład delikatnego płynu do mycia naczyń. Ramiona i belki bez większych utrudnień czyścimy ściereczką lub gąbka, po wcześniejszym odkurzeniu stelaża na sucho. W przypadku poszyć działamy podobnie. Ewentualne ptasie odchody, staramy się jak najszybciej usunąć szorstką stroną gąbki lub szczotką na sucho, jeśli doprowadzimy do ich zalegania na materiale, może dojść do trwałych uszkodzeń, ponieważ działają żrąco na tkaniny. Trudne plamy usuwamy wodą z octem. Przy dużych powierzchniach wspomagamy się myjkami ciśnieniowymi, szczotkami na kijach teleskopowych, kontrolując ciśnienie wody. Zbyt duże ciśnienie wody, nacisk i szorowanie może uszkodzić tkaninę. Po myciu suszymy poszycia i pamiętamy, aby nie zwijać mokrego materiału na rurę czy do kasety.
Na rynku są dostępne również preparaty specjalistyczne do czyszczenia poszyć na przykład marki Dickson.

Tex’Aktiv Clean – preparat do czyszczenia tkanin: usuwa plamy i nieprzyjemne zapachy

Tex’Aktiv Guard – impregnat przywracający wodoszczelność: chroni tkaniny przed zabrudzeniami i zanieczyszczeniami. Chroni przed wodą i tłuszczem.

© 2021 Świat Rolet. Wszystkie prawa zastrzeżone. | Blog

Realizacja: KULIKOWSKI-IT.pl Strony internetowe Szczecin